مقالات مرتبط با فلز

راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای

راه پله استیل و شیشه ای
نرده شیشه ای طلایی

راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای

تنوع و نوآوری این روزها در نرده های راه پله  و سایر نرده های کاربردی ساختمان حرف اول را میزند . استفاده از نرده های راه پله استیل و نرده شیشه ای روز به روز رقابت تنگتری با هم پیدا میکنند . نرده های شیشه ای نسل جدید نرده های شیشه سکوریت هستند که اگرچه یراق آلات این نرده ها از استیل میباشد اما پنل  و نمای اصلی نرده را شیشه سکوریت پوشش میدهد . سوالی که این روزها از ما پرسیده میشود و بسیاری در انتخاب نرده راه پله با شک و تردید همراه میشوند این است که راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای ؟ تکنو استیل تولید کننده نرده راه پله های استیل و شیشه ای با بهترین طرح ها روز در خدمت شماست . همراه ما باشید با بررسی راه پله های استیل و شیشه ای

گالری راه پله استیل

مزایای راه پله استیل

راه پله های استیل رایج ترین راه پله های فلزی در ساخت و ساز میباشد . این روزها اکثر ساختمان های مدرن از راه پله های استیل استفاده میکنند و تنوع  در طرح بندیها در این نرده حفاظ ها   روز به روز بیشتر میشود .  این تنها بخاطر زیبایی نیست . نرده حفاظ استیل که این روزها جایگزین نرده های فرفورژه ، نرده های سنگی و چوبی شده است بهانه ایست برای شناخت بیشتر خواص مکانیکی آلیاژ استنلس استیل . آنچه که باید درباره این آلیاژ بیشتر بدانیم  :

 • حفاظ نرده استیل در برابر مواد شوینده کاملا مقاوم میباشد
 • تمیزکاری و نگهداری کمتری نسبت به نرده های سنگی دارند
 • براقیت سطح استنلس استیل که در راه پله ها دیده میشود کاملا ذاتی بوده و نیازی به جلادهنده ، روکش و رنگ کاری ندارد
 • راه پله استیل در برابر رطوب هوا و شستشو کاملا مقاوم بوده و از آنجایی که یک فولاد زنگ نزن بشمار میرود
 • راه پله های استیل در برابر مواد شیمیایی مقاومت خوبی داشته و  در برابر ایجاد حفره های سطحی و دانه ای مقاومت بی نظیری دارد
 • زیبایی ظاهری راه پله استیل خود یک فاکتور اساسی است که بشتر کاربران دنبال آن هستند و استنلس استیل به خوبی این نکته را رعایت کرده است .
تولید و نصب حفاظ استخری

مزایای نرده شیشه ای

اما چرا این روزها آمار تولید و نصب نرده های شیشه ای بسیار بالا رفته و کم کم یک رقیب جدی و سرسخت برای نرده های استیل قلمداد میشود  . قبل از بررسی اینکه راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای  به مزایای نرده شیشه ای میپردازیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم . مزایای یک نرده شیشه ای را میتوان موارد زیر در نظر گرفت   :

 • نرده شیشه ای نمایی بسته دارند و در کل  بسیار زیبا میباشد
 • نرده های شیشه ای با توجه به سلیقه های فعلی و آمار پروژه ها خاص هستند و با توجه به اینکه درخواست کننده ها همیشه دنبال طرح های جدید هستند این نرده ها روز به روز محبوب تر میشوند .

راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای

در مجموع نمیتوان گفت که کدام طرح بهتر است اما میتوان نتیجه گیری خوبی از مزایای  این دو دسته نرده حفاظ ها داشت .  چند مقایسه کوچک اما مهم با هم داشته باشیم و نظر تولید کننده نرده راه پله تکنو استیل را بشنویم  :

 • نرده های شیشه ای پوشش بهتری از نرده های استیل دارند و در نتیجه نقش راه پله را پر رنگ تر میکند
 • نرده های استیل تنوع بیشتهری از طرح های نرده شیشه ای فعلی دارند
 • نرده های شیشه ای حفاظ های بهتری از نظر حفظ امنیت جانی و مالی هستند
 • حفاظ های استیل اغلب تغییر پذیرتر بوده  و تغییرات بیشتری میتواند در طرح کلی آن داد
 • حفاظ استیل قابلیت  تغییر شکل به نرده های منحنی شکل را داشته  و در طرح های پیچی انعطاف پذیرتر میباشد
 • یراق آلات نرده های شیشه ای  تماما استیل بوده و از بابت نمای کلی راه پله ها  هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند (  برخی کاربران از ما میپرسند که با توجه به اینکه یراق نرده های شیشه ای استیل بوده و شاید با پنل شیشه ای جذاب نباشند راه پله استیل بهتر است یا شیشه ای   )

نتیجه گیری : از  دیدگاه نصاب نرده استیل مجموعه ما ، هم از نظر کیفیت و کارایی و هم از نظر تنوع پذیری و هم از نظر امنیت ، هر دو نرده استیل و نرده شیشه ای میتواند گزینه مناسب باشد و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند . اما از نظر هزینه ها ، نرده شیشه ای گرانتر از  بیشتر طرح های نرده استیل هستند

تولید و نصب نرده شیشه ای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *