استنلس استیل

تفاوت لوله بدون درز و درزدار

لوله استیل مانیسمان و درزدار
لوله استیل مانیسمان

تفاوت لوله بدون درز و درزدار

لوله های استیل و زنگ نزن به دو دسته لوله استیل بدون درز و لوله استیل درزدار دسته بندی می شوند , لوله های استیل بدون درز به سیم لس یا مانیسمان شناخته می شوند لوله های درزدار به شیوه جوش دادن درز و یا لول کردن تهیه می شوند تفاوت لوله های بدون درز , با نوع درز دارکه کیفیت لوله های بدون درز و استحکام آن است که بالاتر می باشد  و همچنین در تولیدات این محصول از روش جوش استفاده نمی کنند و همین ویژگی در ساخت باعث کیفیت ان شده است , آنها را پس از حرارت به لوله فولادی تبدیل می کنند با این تفاوت که در نوع درزدار آن از عمل جوشکاری استفاده می کنند . همراه ما باشید با تفاوت لوله بدون درز و درزدار   و توضیحات بیشتر از لوله استیل مانیسمان و درزدار 304 و 316

 • ابعاد لوله های درزدار و بدون درز
 • تفاوت لوله بدون درز و درزدار
 • لوله بدون درز چگونه تولید می شود ؟
درباره لوله استیل بیشتر بدانید

ابعاد لوله لوله های درزدار و بدون درز

لوله های درزدار

لوله های درزدار در ابعاد 2/1 تا 120 اینچ در قطرهای متفاوت بین 2 تا 20 میلیمتر تهیه و تولید می شوند طول ان نیز بین 2 تا 6 متر می باشد در تهیه انها از روش جوش استفاده می شود  .از این نوع لوله های فولادی در لوله گازی و شوفاژی , لوله کشی فاضلاب , پروفیل , تولید قطعات صنعتی , صنایع ماشین سازی , صنعت کشتی سازی و مواردی از این قبیل استفاده می شوند .

لوله های بدون درز(سیم لس یا مانیسمان)

لوله های فولادی بدون درز که به سیم لس یا مانیسمان معروف هستند در این نوع از روش جوش استفاده نمی شود و همین تفاوت با لوله های درزدار باعث , استحکام و کیفیت ان نیز بالاتر می باشد و کاربرد های مختلفی دارد, از این نوع محصول در ساخت اتومبیل , موتور سیکلت , داربست , کولر داربست , پل های عابر پیاده , لوله گاز و مواردی از این قبیل که نیاز به استحکام بالا دارند و اغلب در قطرهای پایین تهیه و استفاده می شود .

تفاوت لوله بدون درز و درزدار

آلیاژ و عناصر مورد استفاده در لوله های بدون درز و درزدار متفاوت می باشد , در هنگام ساخت و تهیه لوله درزدار از روش جوش استفاده می شود اما در تهیه لوله های بدون درز از روش جوشکاری استفاده نمی شود . این دو عوامل باعث ایجاد تفاوت و همچنین کاربرد دو لوله درزدار و بدون درز شده است کیفیت و استحکام لوله های بدون درز بالاتر از لوله های درزدار می باشد .

لوله بدون درز چگونه تولید می شود ؟

در تهیه لوله بدون درز ابتدا شمش های فولاد را برش می دهند سپس تا حد سرخ شدن گرمادهی شده , توسط لخ پرس سوراخ می شوند , سپس فولاد گرد شده را با دستگاه اللنگاتور گرد کرده و بعد سمبه ای را درون شمش فولاد می کنند واگر سطح ان ناصاف بود آن را تاب داده و سمبه را جدا می کنند , اگر سروته لوله تیز بود ان را گرد گرده و تا 24 متر لوله را کشش می دهند بعد از خنک شدن ان را برش داده و پس از تست دو سر لوله را صاف کرده و پولیش زده و بسته بندی می کنند .

تولید انواع راه پله استیل
لوله استیل مانیسمان و درزدار

لوله مانیسمان و درزدار در تولید نرده

انواع حفاظ نرده ها با لوله استیل تولید میشود  . اما به دلیل پایین تر بودن  و بصرفه  بودن لوله های درزدار  استفاده از این لوله ها پیشنهاد میشود . لوله های درزدار استفاده فراوانی در نرده های ساختمانی و  نرده استیل تزیینی و صنعتی دارند . تکنو استیل با بهترین های نرده  و حفاظ تولید شده از لوله استیل  درزدار در خدمت شماست .

 • تولید نرده راه پله استیل
 • نرده کشی های دکوراتیو فروشگاهی و….
 • نرده کشی باغ و ویلا
 • نرده کشی حفاظ بالکن و تراس
تولید نرده استیل با بهترین قیمت
لوله استیل درزدار

لوله استیل درزدار

لوله های استیل در دوشکل لوله استیل درزدار و بدون درز (مانیسمان) تهیه و تولید می شوند در نوع درزدار لوله با توجه به ورق و ضخامت مورد نیاز با توجه به ابعاد لوله برش خورده می شود و در مرحله بعد پس از عبور از غلطک های نورد در اشکال گرد تهیه می شوند در انتها نیز درز بوجود آمده جوشکاری شده و برای مرحله تست آماده می شوند به این نوع روش تولید نورد نیز گفته می شود ابعاد لوله استیل درزدار  بین 1.2 اینچ تا 120 اینچ , در خضامت های 2 تا 20 میل , و ابعاد طولی ان بین 6 تا 12 متر است .

 • انواع لوله های درزدار
 • نوع جوشکاری لوله های درزدار
 • کاربرد لوله های درزدار
قیمت لوله استیل مانیسمان و درزدار

انواع لوله های درزدار

لوله درز ماهیچه ای مستقیم EFW

این نوع لوله استیل درزدار یا لوله سیاه , لوله هایی است که در نتیجه فرم دهی و جوش دادن ورقه ها ی فولادی در جنس و ضخامت های مختلف می باشد .تولید لوله هایی با قطر بیشتر از 10 اینچ به صورت EFW, ERW و یا اینکه ازطریق جوشکاری قوسی زیر پودری ساخته شوند  دو نوع لوله تولید شده در ابعاد بزرگتر از تکنولوژی های جوش کاری قوسی زیر پودری طولی یا LSAW و جوشکاری قوسی زیر پودری استفاده می کنند .

لوله درز جوش به شکل اسپیرال SAW

از روش های تولید لوله های درزدار روش اسپیرال است که در آن لوله های فولادی به شکل مارپیچ از ورق هایی در ضخامت های متفاوت تهیه شده این نوع به صورت رول شده در سایز های 5 الی 120 اینچ می باشند و در صنایع نفت و گاز به دلیل انعطاف پذیری در فرآیند ساخت , یکنواختی ابعاد , خواص مکانیکی بالا , مسائل اقتصادی و…مورد استفاده قرار میگیرد .

لوله درز مخفی ERW

لوله های درز مخفی از انواع لوله های استیل درزدار می باشند و پس از عملیات جوشکاری درز طولی تحت عنوان عملیات کششی گرم قرار گرفته و یا درز جوش توسط سنگ فرز ازبرای ظاهری زیبابخشیدن و تمیز شدن سطح لوله  کارایی دارند .این نوع لوله ها در ابعاد 8/1 اینچ تا 24 اینچ تولید شده و در صنعت خودرو سازی , ماشین سازی , ساخت جرثقیل و…کاربرد دارند .

نوع جوشکاری لوله های درزدار

جوشکاری با مقاومت الکتریکی ERWیا( لب به لب)

این روش جوشکاری در لوله های درز دار توسط دستگاه الکتریکی جوش باعث ایجاد حرارت و ذوب شدن لبه های درز جوش شده و باعث اتصال و جوش خوردن دو لبه به یکدیگر می شود .این نوع در لوله کشی ساختمان , لوله های شوفاژی و گازی کاربرد دارند .

جوشکاری توسط فرکانس بالا

در روش جوشکاری با فرکانس ابتدا لبه ها از طریق جریان A.C توسط فرکانس پایین گرم می شود و عبور جریان برق با فرکانس بالا , باعث به وجود آوردن حرارت بالا , ذوب شدن و جوش خوردن لبه جوش می شود کیفیت این نوع جوشکاری نسبت به جوشکاری ERW بهتر می باشد .

کاربرد لوله های درزدار

 • مورد استفاده در لوله های گازی و شوفاژی آبگرمکن
 • در صنعت کشتی سازی و ماشین سازی
 • مورد استفاده در تهیه و تولید پروفیل های قوطی
 • کاربرد داشتن در صنعت نفت و گاز
 • برای ساخت حفاظ درب و پنجره و داربست
نرده راه پله

تولید نرده استیل از لوله استیل درزدار

تکنو استیل تولید کننده انواع حفاظ و نرده استیل از لوله های استیل درزدار در تولید انواع نرده و حفاظ راه پله ساختمان ، حفاظ  بالکن ، حفاظ تراس ، حفاظ پنجره  و دربهای دکوری ، تولید انواع دستگیره استیل استخر ، دستگیره های درب استیل  و کلیه سازه های دیگر که نیاز به استفاده از لوله استیل دارد از لوله استیل درزدار استفاده میکند که آلیاژ استنلس استنلس استیل 304 و 316 این فرآورده فولادی ضد زنگ امروزه بهترین گزینه برای این مصنوعات است . ویژگیهایی که لوله استیل درزدار که مخاطبان را به این همه کاربرد جذب کرده است عبارتند از :

 • لوله استیل درزدار قیمت نهایی نرده استیل  و حفاظ و… را بهینه میکند
 • آلیاژ استنلس استیل بکار رفته در لوله کاملا ضد خش و براق است
 • مقاومت در برابر فشار ، دمای بالا و نیرو خمشی و کششی آلیاژ بینظیر است
 • ماندگاری ظاهر زیبای لوله در نمای نرده راه پله  و حفاظ ها کاملا تضمینی و ماندگار است
لیست قیمت نرده استیل راه پله

لوله استیل مانیسمان

به طور کلی لوله های فولادی در دو دسته درز دار و بدون درز (مانیسمان ) دسته بندی می شوند , که در روش تولید و ساخت همچنین در مواد اولیه با یکدیگر متفاوت هستند , از این رو کاربرد های آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد لوله استیل مانیسمان که به سیم لس نیز شهرت دارد در تهیه و تولید آن از روش جوش استفاده نشده و قطعات فولادی شمشی را پس از حرارت و کشش به لوله استیل مانیسمان تبدیل می کنند تولید این محصولات در قطر های پایین آسانتر و مقرون به صرفه تر است استفاده نکردن از روش جوش و ماده اولیه در این نوع باعث شده است تا کیفیت آن از نوع درزدار بهتر شود .

 • مراحل تولید لوله بدون درز (مانیسمان)
 • مشخصات لوله استیل 316
 • کاربرد لوله های بدون درز
 • قیمت لوله مانیسمان 316
انواع حفاظ استیل 304 و 316

مراحل تهیه لوله بدون درز

در تولید لوله استیل مانیسمان ابتدا قطعه شمش در ابعاد مختلف برش داده می شوند ,پس از حرارت دهی توسط لخ پرس سوراخ شده و با دستگاه اللنگاتور گرد می کنند سپس باشلیک سمبک به داخل شمش درون آن سمبه ای ایجاد شده در صورت تاب داشتن آن را صاف کرده و پس از جداسازی سمبه , سر و ته لوله گرفته شده و کروی می شود پس از کشش لوله تا 24 متر آن را خنک کرده و معمولا در ابعاد 6 متری برش داده می شود پس از تست و آزمایش سرو ته لوله را صاف کرده و توسط روغنی مخصوص پولیش زده و در انتها نیز برای بسته بندی آماده می کنند .

مشخصات لوله استیل 316

لوله های استیل بدون درزار  استنلس استیل 316 که به 18 – 8 معروف است یعنی میزان کروم 18 درصد و نیکل 8 درصد می باشد که پس از جوشکاری دارای مقاومت خوبی در برابر خوردگی و خوردگی بین دانه ای ایجاد می کند در این نوع به دلیل میزان کربن کم در لوله استیل کاربید های مضر تا حد زیادی کاهش پیدا می کند .

کاربرد لوله های بدون درز

لوله های بدون درز به دلیل کیفیت و تحمل فشار بالا در به لوله های انتقال تحت فشار کاربرد دارند از جمله”

 • استفاده در صنعت نفت و گاز
 • استفاده در کمپرسورها و مخازن سوخت CNG
 • به کربردن در مخازن بویلرها
 • در صنایع نظامی مانند لوله تفنگ و تانک ها
 • مورد استفاده در پوسته برینگ ها و اکسل خودرو
مشخصات لوله مانیسمان استیل 316 قیمت

 

لوله مانیسمان ,نمره لوله 15 , قطر2/1 ضخامت 2.11 ,

 

7285000
, مانیسمان ,نمره 20 عقطر 4/3 ,ضخامت 2.11

 

943000
, قطر 1 , ضخامت 2.77 , نمره لوله 25 ,

 

قیمت شاخه شش متری15360000
نمره لوله 32 , قطر اسمی 11.4 , ضخامت 2.77 قیمت شاخه 6 متری 19950000

 

نمره لوله 40 , قطر اسمی 2/11 , ضخامت 2.77

 

قیمت شاخه 6 متری22835000
نمره لوله 50 , قطر اسمی 2 , ضخامت 2.77

 

28885000
نمره لوله 65 , قطر اسمی 2/21 ,ضخامت 3.05

 

قیمت شاخه شش متری38600000
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *