استنلس استیل

نکات مهم درباره راه پله استیل

راه پله استیل
راه پله استیل طلایی

5 نکته مهم درباره راه پله استیل

راه پله های استیل امروزه یکی از دو راه پله های پر کاربرد در ساختمان ها میباشد .  در بیش از 90 درصد ساختمان های نوساز و یا سازه هایی که طی 20 سال اخیر بنا شده اند  در راه پله ها از نرده استیل یا راه پله های فرفورژه استفاده شده است .  در گذشته راه پله های فرفورژه کاربرد بیشتری داشت اما امروز به دلیل خواص مکانیکی و ظاهر زیبای آلیاژ استنلس استیل ، در تولید راه پله بیشتر زا راه پله استیل استفاده میشود تا راه پله های فرفورژه . دلیل این کا خاصیت مکانیکی استنلس استیل است که در برابر رطوبت ، مایعات اسیدی و سایر خورنده ها بسیار مقاوم تر از آهن فرفورژه است . همچنین زیبایی ظاهری استنلس استیل نیز به دلیل اینکه نیازی به پوشش دهی ندارد میتواند بهانه خیلی خوبی باشد تا پیمانکاران و صاحب ملک ها بیشتر به راه پله استیل اهمیت دهند تا راه پله فرفورژه . تکنو استیل در ادامه شما را با 3  نکته مهم درباره راه پله استیل ضد زنگ همراه میکند . با ما باشید و این نکات را دنبال کنید

نمونه کارهای راه پله استیل

1 . در سفارش راه پله استیل آلیاژ مناسب انتخاب کنید

راه پله ها و سایر نرده حفاظ های استیل را میتوان از نظر استیل بودن متریال تشخیص داد ، اما این را بدانید که استیل نیز به دو دسته نگیرو  بگیر تقسیم میشوند . پس در انتخاب آلیاژ راه پله ها از ما مشاوره بگیرید چرا که ظاهر استیل بگیرو نگیر تفاوت چندانی با هم ندارند و در بیشتر اوقات مشتریان در تفاوت آن اهمیتی قائل نیستند . اما به مرور زمانی که راه پله با زنگ آهن و تیره شدن روبرو شد متوجه مشوید که از ابتدا آلیاژ  نامناسب را انتخاب کرده اید . بهترین آلیاژهای استیل برا تولید راه پله عبارتند از  :

  • استیل 201
  • استیل 304
  • استیل 316

2. استانداردهای لازم در سایزبندی لوله ها رعایت شود

با گران شدن آلیاژ استیل طبیعتا برخی افراد سودجو در تولید سازه های استیل نیز امکان دارد کمکاری کنند . این را بدانید که رعایت استاندارد سایزبندی لوله های استیل نرده راه پله تنها جهت حفظ زیبایی نرده نیست بلکه مقاومت لوله بسته به  ضخامت و قطر لوله بوده و استفاده از لوله ها و پروفیل های مناسب باید اصولی باشد .بدین ترتیب این را در نظر بگیرید که  :

  • ضخامت کلیه  لوله ها  باید بالاتر از یک میلیمتر باشد
  • لوله استارت باید حد اقل 45 میلیمتر باشد
  • لوله های عمودی تیرکی باید حد اقل 35 میلیمتر باشند
  • لوله هندریل باید حد اقل 45 میلیمتر باشد
  • و لوله های افقی شبکه ها ( در نرده 3 خط ، 5 خط و ….  ) باید حد اقل 16 میلیمتر باشند

3. نحوه خرید و تحویل نرده

اگر میخواهید بعد از مدتی در صورت مشاهده هر گونه خرابی و تغییر شکل ظاهری نرده های راه پله ، شرکت ارائه کننده خدمات مسئولیتی بر عهده بگیرد باید از تولید تا نصب را به یک تولید کننده بسپارید .

همچنین در  پیش فاکتور و فاکتور اصلی که از تولید کننده دریافت میکنید آلیاژ کلیه قطعات باید ذکر شود .

این را بدانید که نرده راه پله بر حسب متر بر ارتفاع محاسبه میشود . بدین جهت به صورت کیلویی خرید نکنید .

نمونه کارهای حفاظ نرده های تولید شرکت
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *