مقالات مرتبط با فلز

از داربست فلزی بیشتر بدانید

داربست فلزی
داربست فلزی

درباره داربست فلزی

داربست یک سازه فلزی موقت بوده که به منظور دسترسی آسان تر و بهتر به نقاط دشوار هنگام ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد داربست ها از دو متریال فلز و یا چوب تهیه می شوند که در این بین نوع فلزی این محصول از استحکام و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و بنابراین محبوبیت بیشتری نیز دارد داربست فلزی متشکل از  لوله های 6 متری و 3 متری و همچنین قالب و بست می باشد اما به دلیل اینکه ساختمان ها در ابعاد و متراژهای مختلفی دارند از لوله هایی با متراژهای کوچکتر و بزرگتر نیز در این محصول مورد استفاده قرار میگیرد . همراه تکنو استیل باشید با سازه داربستی :

 • داربست فلزی چیست ؟
 • انواع داربست های فلزی
 • مهم ترین مصارف داربست های فلزی
 • نکات مهم در ایمنی داربست

تولید و نصب انواع حفاظ استیل در تهران

داربست فلزی چیست ؟

داربست فلزی تهیه شده از متریال فولاد با قطر 48.3میلیمتر ساخته می شود و یا حداقل ضخامتی 4 میلیمتر و طول 6 متر دارند  این نوع سازه ها برای اتصال به یکدیگر باید که توسط بست های مربوط به یکدیگر وصل شوند .

انواع داربست های فلزی

داربست های فلزی در انواع مختلف , داربست های سبک , داربست های چکشی ( ستاره , کاسه ای ) , داربست های اسپیس , داربست های اسپیس فریم , سازه های فضائی , داربست scaffold و……تولید می شوند اما در این میان آنچه در کشور ما بیشترین مصرف را دارد داربست چکشی و داربست اسپیس فریم می باشد .

مهمترین مصارف داربست های فلزی

نصب و اجرای داربست فلزی به طور معمول در ارتفاعات مورد استفاده قرار میگیرد از مهمترین کاربردهای این محصول می توان به نصب بنر , برج های دیده بانی , غرفه های نمایشگاهی , رمپ های اسکی , پروژه های هنری , صندلی های بزرگ و…..اشاره نمود در ساخت و ساز و یا تعمیرات ساختمان تعامل در کارگران بسیار زیاد است با نصب و اجرای داربست این امکان به وجود می آید که کارگران با عبور از تخته های الوان و یا عبور نمودن از میله ها به راحتی با یکدیگر ارتباط داشته و ابزارهای ساخت و ساز را جا به جا می کنند . در صورت اشاره به سایر کاربردهای داربستها باید گفت, داربست نما به منظور سنگ کاری , اجرای شیشه نما , سیمان کاری و…. در فواصل 30 سانتی متری از بنا نصب شده و کاربرد دارند, داربست کفراژ که به شکل سالن در ارتفاع بالا می باشند مانند فضای داخلی مساجد , فضاهای داخلی مخزن های بزرگ آب و….مورد استفاده هستند .

نکات مهم در ایمنی  داربست

 • فواصل عمودی بین تیرهای افقی از دو متر بیشتر نشود .
 • پهنای جایگاه حداقل 50 سانتی متر باشد .
 • فواصل مناسب در پایه های عمودی حداکثر 180 سانتی متر برای کارهای سنگین و 230 سانتی متر برای کارهای سبک باشد .
 • ضخامت الوارها از 5 سانتی متر کمتر نباشد .
 • بستهای مورد استفاده در داربست چدنی نباشند .
 • برای عدم حرکت داربست از مهار مناسب استفاده شود .
 • در صورت احتمال سقوط اجسام از بالا از حفاظ بالا استفاده نمود .

قیمت خرید لوله داربست

تکنواستیل تولید و عرضه کننده انواع لوله های داربست لوله های داربست فلزی با متریال فولاد  با کیفیت همچنین قیمت مناسب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد این محصولات در ضخامت های متفاوت 2 , 2.5 , 3 و 4 میلی متر در برندهای معتبر تولید می شوند برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید .

نمونه کارهای نرده راه پله استیل
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *