مقالات مرتبط با فلز

بهترین روش برش لوله فولادی چیست ؟

بهترین روش برش لوله فولادی
بهترین روش برش لوله فولادی

مؤثرترین روش برش لوله فولادی

یکی از پرکاربردترین محصولات در سازه های فلزی و حوزه ساختمان سازی لوله های فولادی است ؛  در برخی موارد با توجه به کاربرد این لوله ها برای استفاده بهتر از آنها باید این لوله ها را برش دهند , برای برش انواع لوله های فولادی روش های مختلفی وجود دارد همچنین در برخی موارد در قسمتی از سازه ها ممکن است به لوله ای با ابعاد و سایز خاص نیاز باشد برش لوله فولادی به ما اجازه می دهد که از هر لوله به هر سایز و اندازه ای که نیاز است استفاده کنیم ؛ از مؤثرترین روش برای برش لوله فولادی می توان به استفاده از لیزر , استفاده از اره فلزی , استفاده از دستگاه فلرز سنگی و… اشاره نمود . تکنو استیل تولید کننده نرده حفاظ بانکی با طرح های جدید حفاظ نرده استیل در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

 • 8 روش مؤثر برای برش لوله فولادی
 • وسایل مورد نیاز برای استفاده در دستگاه های برش لوله فولادی
 • بهترین دستگاه لوله بر فولادی چیست ؟
 • نکات مهم در استفاده از انواع دستگاه برش لوله

ساخت و نصب حفاظ بانکی استیل

8 روش مؤثر برای برش لوله فولای

برش لوله فولادی از طریق وایرکاتینگ :

استفاده از وایرکاتینگ روشی مؤثر برای بریدن لوله فوولادی است  ؛ البته در این روش مشکل جزئی نیز وجود دارد و آن هم این است که در حین برش رنگ لوله کمی تغیر می کند البته با سمباده می توان این تغییر رنگ را رفع و مجدد ان را جلا داد برش لوله با وایرکاتینگ بسیار کند بوده و ممکن لست ساعت ها طول بکشد .

برش لوله فولادی با شعله :

از دیگر مؤثرترین روش برای برش لوله فولادی استفاده از شعله یا هواگاز است ؛ در این روش نیز دهانه لوله تغییر رنگ می دهد زیرا نقطه ذوب در این روش از نقطه ذوب مواد سازنده لوله بالاتر بوده و موجب تغییر رنگ لوله می شود .

برش لوله با دستگاه جوشکاری :

در این روش لوله تغییر رنگ نمی دهد , اما آلاینده های ناشی از برش با دستگاه جوشکاری از قبیل گرد و غبار , اشعه الکترود , دود و..  برای فرد جوشکار مضر است و نیز اینکه در این روش با هر برش بخشی از براده فولاد به دیواره های داخلی لوله چسبیده و جدا کردن آنها دشوار است .

برش لوله فولادی با دستگاه فرزسنگی :

در این فرآیند از دستگاه برش چرخ معمولی با دیسک ساینده به جای تیغه دیسک برنده استفاده می کند تا پس از برش لوله فولادی براده ها و لبه های تیزی که ایجاد می شوند در این برش از بین بروند به علاوه می توان از دستگاه جدا کننده خودکار لوله فولادی برای حذف تیغه های تیز استفاده نمود ؛ این روش از لحاظ کارایی مناسب و نیز مقرون به صرفه است اما میزان زیادی دیسک ساینده مصرف می شود بهتر است این روش زمانی استفاده شودکه سایز لوله از نظر قطر لوله کوچک باشد .

برش لوله فولادی با ماشین تراش اتوماتیک :

این روش برای بریدن لوله فولادی با کیفیت و قطر و نازک و کم مناسب است در کل این دستگاه  ساخته شده برای لوله های نازک است شاید هنگام خرید آن با مشاهده قیمت آن به چالش بر بخورید اما این دستگاه بسیار با کیفیت بوده و دوام بالایی دارد .

ساخت پله استخری  استیل مخصوص سالمندان

برش لوله فولادی با لیزر :

از مؤثرترین روش برش لوله فولادی می توان به استفاده از لیزر اشاره کرد ؛ در این فرآیند از پرتوهای لیزر کنترل شده  CNC برای برش مواد با دقت بالا استفاده می شود در این نوه برش اعوجاج بسیار کمی ایجاد می گردد , معمولا از لیزر برای بریدن مواد سخت مانند تیتانیوم استفاده می شود اپراتورها می توانند لیرها را تا پایان کار تنظیم نمایند در نتیجه می توان کاری را یکباره انجام داد برش با لیزر نیاز به سرمایه گذاری پر هزینه دارد با این حال نتیجه ای عالی در پی خواهد داشت .

برش کامپیوتری لوله فولادی :

با استفاده از این روش برش بسیار پر سرعت انجام می شود , در این فرآیند از دو صفحه برشی و منگنه های شناسایی تحت تنش شدید استفاده می شود ؛ جدا از اندازه و ضخامت دیواره دستگاه های برش لوله کامپیوتریبا حداکثر حد مجاز یا نهایت محدودیت می توانند تمام سایزهای لوله را برش دهند مشکل استفاده زا این روش این است در صورت استفاده برای کارهای کم حجم گران نیست اما با این هزینه ابزار بالایی دارد .

برش لوله فولادی با واتر جت :

یکی دیگر از مؤثرترین روش برش لوله فولادی استفاده از واتر جت است ؛ در این فرآیند از نیروی آب بسیار قوی استفاده می شود لوله هایی که با واتر جت بریده می شوند بسیار با کیفیت هستند اما با این حال این روش خالی از عیب نیست زیرا هزینه استفاده از این دستگاه و هزینه نگهداری آن نسبت به دیگر دستگاه های برش بسیار بالاست در نتیجه برای برش بسیار با کیفیت بوده اما مقرون به صرفه نیست .

وسایل مورد نیاز برای استفاده در دستگاه های برش لوله فولادی

 • کمان اره
 • تیغه اره
 • لوله بر
 • سر بک برش

بهترین دستگاه  لوله بر فولادی چیست ؟

به مؤثرترین روش برش لوله فولادی اشاره نمودیم ؛ اما در این بین بهترین دستگاه لوله بر کدام است ؟ خب باید گفت علاوه بر ضخامت دیواره لوله موارد دیگری اعم از دقت ابعادی , هزینه , تجهیزات مورد نیاز , سرعت عملکرد و..در انتخاب بهترین لوله بر فولادی تأثیر گذار می باشد ؛ از بهترین مارک های دستگاه لوله بر فولادی می توان موارد زیر را نام برد .

 • رونیکس
 • آروا
 • ایران پتک
 • نووا
 • رتنبرگر و..

نکات مهم در استفاده از انواع دستگاه برش لوله

 • مطمئن شوید تیغه در جهت مورد نیاز تراز شده است .
 • برای بهبود کیفیت برش واکنش ماده نسبت به اصطکاک و دما را در نظر بگیرید .
 • از تجهیزات ایمنی مانند کلاه , دستکش ایمنی و.. استفاده کنید .
 • برای کاهش گرما ابزار برش لوله را روغن کاری کنید ..
طرح های جدید پله استیل و چوب
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *