مقالات مرتبط با فلز

ورق فولادی st37 و st52

ورق st37
ورق st37

ورق st37 و st52

از جمله فولاد های نورد گرم کربن با استحکام و مقاومت بالا ورق st37 و st52 می باشد به طور کل می توانی این گونه بیان کرد که هر چه کیفیت عدد ورق استیل بیشتر باشد عدد کنارst نیز بالاتر است این دو ورق از پر کاربردترین ورق ها می باشد که خصوصیات و ویژگی های هر کدام باعث شده است تا در صنعت فولاد استفاده های متفاوتی داشته باشند کشور های تولید کننده در معرفی انواع مختلف فولاد ها از اعداد و یا حروف استفاده می کنند از استانداردهای معتبر در این خصوص استاندارد آلمانی 17006 DIN می باشد که در آن st علامت استاندارد فولادهای ساختمانی ساده است .

  • تعریف ورق سیاه و انواع آنها
  • مشخصات ورق st37
  • مشخصات ورق st52
  • ورق st37 و st52 چه تفوتی با یکدیگر دارند ؟
  • قیمت ورق های st37 و st52

نمونه کارهای نرده استیل تکنو استیل

تعریف ورق سیاه و انواع آنها

تولید ورق سیاه با استفاده از روش نورد گرم صورت میگیرد به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت بالا سطوح آنها دچار اکسیداسیون و در نهایت سیاه رنگ می شوند و به خاطر صرف هزینه پایین تر در تولیدات آن نسبت به سایر ورق ها بسیار پر استفاده هستند ورق های سیاه  در دو دسته معمولی و صنعتی دسته بندی می شوند که ورق st37 در دسته معمولی و ورق st 52 در دسته صنعتی که از لحاظ عانصر شیمیایی , کاربرد , خواص مکانیکی و نحوه تولید با یکدیگر متفاوت می باشند .

مشخصات ورق st37

عناصر ورق  st37

این نوع در دسته فولادهای کم کربن بوده و بیشترین مصارف آن در ساختمان سازی و ساخت پروفیل های ساختمانی اختصاص می یابدعناصر شیمیایی ان شامل C  /07 – /14 , Cr /15 , S /04  , P /035 , Si /17 – /37 , Mn /35- /65 و N/008 می باشد .

ورق st37 چه کاربردی دارد ؟

ورق st37 و st52 در مصارف ساختمان سازی بسیار پر کاربرد هستند ورق st37 کربن پایین تری داشته به همین دلیل از جوش پذیری خوب و کیفیت متوسطی برخوردار می باشد از این نوع در ساخت مقاطع فولادی از جمله پروفیل و ناودانی , طراحی و تولید دستگاه های صنعتی , ساخت  ماشین لباسشویی و یخچال , قاشق چنگال , میلگرد و نبشی , طراحی بدنه خودرو و…..استفاده می شود .

دلیل محبوبیت ورق st57 چیست ؟

از خصوصیات و ویژگی های ورق st37 می توان به سبکی و کم وزنی , خاصیت جوش پذیری و مکانیکی عالی , برخوردار از قدرت کششی بالا و قیمت مناسب بودن ان اشاره نمود .

مشخصات ورق st52

در میزان عناصر ورق st37  و st52 با یکدیگر متفاوت هستند عناصر شیمیایی ورق st52 شامل , P /045 , S /045 , Si /55 , C /24 , Mn 1.6 می باشد .

ورق st52 چه مصارفی دارد ؟

این ورق در تولید و ساخت اسکلت پل ها , تولید قطعات شاسی در ماشین های سنگین , لوله کشی ها و خطوط انتقال لوله , تولید جرثقیل , ساخت مخازن و….مورد استفاده قرار میگیرند .

دلیل محبوبیت ورق st52 چیست ؟

ورق های st52 برخوردار از جوش پذیری خوب , استحکام پیچشی و خمشی بالا , انعطاف پذیری خوب و ماشین کاری و پرس کاری مطلوب می باشد .

ورق  st37 و st52 چه تقاوتی با یکدیگر دارند ؟

از لحاظ قیمت این نوع ورق تفاوت چندانی ندارند   وزن این فولادها یکسان بوده اما نوع st52  به دلیل کربن بیشتر از مقاومت بیشتری برخوردار بوده اما از طرفی نیز قابلیت شکل دهی و فرم پذیری کمتری می باشد .

قیمت ورق های st37 و 3t52

ورق st37 و st52 به صورت رول , شید , فابریک و برش خورده در وزن , ضخامت و ابعاد مختلف به فروش می رسند تکنواستیل تولید کننده انواع ورق های سیاه اعم از ورق st37 و st52 یا بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ورق های فولادی عرضه می نماید برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *