استنلس استیل

تست های شناسایی کنترل کیفیت استیل

تست کیفیت استیل
تست کیفیت استیل

تست های شناسایی و کنترل کیفیت استیل

 گاهی اوقات برخی از فروشندگان متقلب به دلیل شباهت های ظاهری گرید های استنلس استیل سوء استفاده نموده و محصولی را مثلا قطعه با گرید 304 را جای استیل سری 316 به فروش می رسانند که پس از مدتی خساراتی را به بار می آورد تست های شناسایی و کنترل کیفیت استیل به دلیل سرعت در کار و ارزان بودن روی اکثر آلیاژ های به ویژه فولاد ضدزنگ انجام می پذیرد به خصوص زمانی که دو آلیاژ با شباهت های ظاهری بسیار در کنارهم قرار میگیرند و تشخیص نوع گرید آنها سخت می باشد در این هنگام از تست های غیر مخرب و ارزان استفاده می شود اگر آلیاژ با تست های ساده واکنش نشان ندهند از طریق آزمایش های پیچیده تر می توان کمک گرفت پس از تشخیص نوع آلیاژ و گرید و کنترل کیفیت فلز بر چسبی روی محصول زده می شود و تمام ازاطلاعات اعم از گرید , ترکیبات شیمیایی , خواص مکانیکی و….در آن ذکر می شود . گروه تولیدی تکنو استیل در راستای تولید و توزیع نرده راه پله استیل  شما را با اطلاعات مفیدی از تس های شناسایی کنترل کیفیت استیل استنلس همراه میکند  همراه ما باشید با  :

  • انواع تست های شناسایی و کنترل کیفیت استیل
  • قطره آنالیز استیل چیست ؟

نمونه کارهای نرده استیل استنلس

انواع تست های شناسایی و کنترل کیفیت استیل

چگونه می توان آهن را از استیل تشخیص داد ؟ می توان گفت که این دو شباهت های زیادی به یکدیگر دارند اما برای تشخیص این دو از یکدیگر از تست های مختلف شناسایی و کنترل کیفیت استیل استفاده می شود از جمله آزمایش متالوژیکی , آزمایش سختی , آزمایش سختی پذیری , آزمایش های کششی و چندین موارد دیگر ما در ادامه به 4 مورد اشاره می کنیم .

تست های مغناطیسی

تنها آلیاژی که خواص غیر مغناطیسی دارد و به نگیر بودن شناخته می شود فولاد های آستنیتی سری 300 می باشد اگر می خواهید مطمئن شوید که قطعه استفاده شده از سری 300 است می توانید به کمک یک آهنربا و نزدیک کردن آن با جنس مورد نظر از نگیر بودن آن مطمئن شوید استیل سری 304 ممکن است کمی خاصیت مغناطیسی داشته باشد که این امری طبیعی محسوب می شود .

تست های نیتریک اسید

یکی از تست های شناسایی  و کنترل کیفیت استیل استفاده از قطره اسید نیتریک می باشد برای اینکه بفهمیم محصول خریداری شده استنلس استیل است می توان با احتیاط لازم چند قطره روی محصول ریخت در صورت ایجاد بخار قهوه ای محصول تقلبی است .

استفاده از اسپری نمک

از خصوصیات نمک خورندگی بالای آن می باشد که وقتی در کنار فلزات قرار میگیرد باعث خوردگی آنها می شود از این رو در صنایع مختلف که با کروم سرو کار دارند که اطلاعاتی دربرابر میزان مقاومت آن در برابر خوردگی , تعیین میزان چسبندگی روکش  و میزان استقاومت آنها در محیط های مرطوب حتی در زیر آب اطلاعاتی به ما می دهند .

تست های کششی

یکی از مهم ترین تست های شناسایی و کنترل کیفیت استیل که اطلاعات مفیدی در مورد ساختار مواد و خواص آن به ما می دهد تست های کشش می باشد این نوع عنوان نمودار تنش – کرنش است که با بررسی نمودار اطلاعات مختلفی مانند استحکام کششی , تنش تسیم و تنش شکست را می توان به دست آورد .

قطره آنالیز استیل چیست ؟

شناسایی و تفکیک سریع قطعات استیل از اصلی ترین نیاز ها در صنعت محصولات استنلس استیل می باشد  قطره تست استیل یا قطره آنالیز استیل یک ماده بسیار پر کاربرد بوده که در ساخت قطعات و تجهیزات فولادی , کارگاه های ریخته گری و…استفاده می شود توسط این قطره می توان از کیفیت کالای خریداری شده و ضد زنگ بودن فولاد خریداری شده اطمینان حاصل نمود . این قطره بر روی محصول مورد نظر ریخته می شود و در صورت تغییر رنگ جنس مورد نظر تقلبی است همچنین تا مدت ها می توان از ان استفاده نمود .

موفق و پیروز باشید

گروه تولیدی تکنو استیل

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *