مقالات مرتبط با فلز

جوشکاری استیل

جوشکاری استیل
جوشکاری استیل

جوشکاری استیل

برای ترکیب , تعمیر و یا ساخت و ساز سازه هایی از انواع استنلس استیل از روش جوشکاری استیل به کمک الکترود جوشکاری استفاده می شود نکته ای که قبل از جوشکاری بسیار حائز اهمیت می باشد تمیز و پاکیزگی فولاد توسط برس و چکش می باشد و نکته ای دیگر اینکه برس استفاده شده در فولاد کربنی از آن برس مجددا در برای تمیز کاری قطعات ضد زنگ استفاده نشود زیرا ترکیب مقدار کم فولاد کربن بر روی فولاد ضد زنگ زنگ ضدگی ایجاد می کند و نکته سوم مواد پرکننده است مثلا در جوشکاری استیل 304 از L304 و برای جوشکاری نوع 316 از L316 استفاده شود . گروه تولیدی تکنو استیل با خدمات جوشکاری نرده و حفاظ استیل ، جوشکاری راه پله ساختمان ، جوشکاری میز و صندلی استیل در خدمت شماست . شما نیز همراه ما باشید با اطلاعات بیشتری از جوشکاری آرگون  و جوش الکترود

  • انواع روش های جوشکاری
  • جوشکاری استیل با برق
  • نشانه های الکترود با کیفیت
جوشکاری و نصب نرده  راه پله تکنو استیل

انواع روش های جوشکاری

جوشکاری توسط توسط الکترود روکش دار

در روش جوشکاری توسط الکترود روکش دار فیلر جوشکاری توسط لایه ای جامد پوشش داده شده و هنگام به وجود امدن قوس تجزیه و توسط گازهای محافظ اکسیژن به محل نزدیک نمی شود این روش دارای ویژگی هایی چون مقرون به صرفه بودن دستگاه جوش و نیازی به گاز محافظ وجوشکاری تخصصی نیست .

جوشکاری توسط الکترود و گاز محافظ

در روش فوق قوس الکتریکی بین الکترود غیر مصرفی تنگستن و قطعه کار ایجاد شده و گرمای مورد نیاز نیز به منطقه جوش وارد می شود در این فرآیند با حرارت کم و مناسب برای مواد نازک می باشد همچنین گاز آراگون با توجه به پروژه مورد نظر با ترکیب گازهای دیگر چون هلیوم , هیدروژن و نیتروژن برای عدم فرسایش و استحکام بیشتر جوش یکطرفه را می توان انجام داد .

جوش نقطه ای

در میان جوشکاری استیل جوش نقطه ای از همه ارزانتر می باشد این نوع جوشکاری جریان الکتریکی کاربرد دارد و در جوشکاری محصولات کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد در این روش پس از حرارت دادن لبه های ساییده شده انها را به یکدیگر متصل می کنند .

جوشکاری با گاز محافظ

در جوشکاری از طریق روش قوسی و گاز محافظ فرآیندی نیمه اتوماتیک می باشد MIG نام دارد این نوع مناسب اتصال دو قطعه قوی به هم و نقاط به راحتی سریع به یکدیگر جوش داده می شوند  در این نوع از گاز محافظ آرگون و سیم الکترود کاربرد دارد در این نوع از گازهایی چون هلیوم , اکسیژن و دی اکسید کربن برای کیفیت کار استفاده می شود .

جوشکاری استیل با برق

در جوشکاری برای لوله کشی های گاز , ساختن اسکلت فلزی و بسیاری موارد دیگر از جوش با برق متناوب  توسط دستگاهی به نام ترانس استفاده می شود ترانس ها را مستقیم به برق شهری وصل می کنند این دستگاه از یک مبدل الکتریکی پتانسیل برق را پایین و به جریان آن شدت می دهد و قطب منفی را به فلز جوش و قطر مثبت را به الکترود جوشکاری اتصال می دهد پس از ایجاد یک قوس الکتریکی بین الکترود و قطعه و ایجاد دمای بالا الکترود و دو قطعه فولادی به هم اتصال می یابند .

نشانه های الکترود با کیفیت

  • انعطاف پذیرند و به راحتی خم می شوند
  • پوشش رویه انها ترک خوردگی ندارد
  • قوس ندارند
  • بدون الکترود چسبیده هستند

موفق و پیروز باشید

تولیدی تکنو استیل

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *