مقالات مرتبط با فلز

الکترود استیل

الکترود استیل
الکترود استیل

الکترود استیل

استیل نوعی آلیاژ بوده که پایه آن را آهن تشکیل داده و کربن آن کمتر از 2 درصد می باشد که فولاد نامیده می شود و به عناصر آن خواص مکانیکی اعم از سختی و شکل پذیری مشخص می شود  انواع استیل در تمامی جنبه های زندگی انسان مورد استفاده قرار میگیرد برای مثال فولاد در صنایعی اعم از خودروسازی , ساختمان سازی , لوازم خانگی و… کاربرد دارد ؛ اگر در زمینه جوشکاری استیل مشغول به کار هستید باید به دنبال الکترود استیل مناسب باشید ؛ تکنواستیل ارائه دهنده انواع الکترود استنلس استیل در برترین برندها مطابق با استاندارد آمریکا و اروپا می باشد . تکنو استیل با بهترین جوشکاری استیل حاظ نرده و سازه هایی چون پله استخری  و راه پله های مدرن در خدمت شماست . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ویا همراه ما باشید با :

 • الکترود استیل چیست و چه کاربردی دارد ؟
 • گریدهای مختلف الکترود استیل
 • مشخصات الکترود استنلس استیل با کیفیت چیست ؟
 • راهنمای انتخاب الکترود استنلس استیل
 • روش جوشکاری استیل با الکترود
 • قیمت الکترود استیل

تولید و نصب پله استخری استیل

الکترود استیل چیست و چه کاربردی دارد ؟

الکترود با مفتول استنلس استیل و یا الکترود با مفتول فولاد کم کربن برای برقراری اتصال یعنی جوشکاری بین قطعات استنلس استیل مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا در محیط های خورنده و دمای بالا استفاده می شوند ؛ از آنجا که الکترودهای استیل در برابر خورندگی مقاوم هستند بنابراین در محیط های خورنده قابل استفاده هستند این الکترودها دارای بیش از 12 درصد کروم بوده که موجب مقاومت آنها در برابر آب و زنگ زدگی می شود همچنین این الکترودها با توجه به انواعشان کاربرد های مختلفی دارند .

گریدهای مختلف الکترود استیل

الکترود استنلس استیل 304 :

یکی از پر استفاده ترین گرید الکترود استیل گرید 304 بوده که در تولید قطعات صنعتی کاربرد دارد و از آن برای جوشکاری این قطعات استفاده می شود در ترکیب این گرید حدود 10 درصد نیکل و 18 درصد کروم وجود دارد .

الکترود استنلس استیل 309 :

در این گرید از الکترودهای استیل درصد کمی کربن وجود داشته و دارای پوشش روتیلی می باشد  در ساخت آن از 23 درصد کروم و 12 درصد نیکل استفاده شده است .

الکترود استنلس استیل 310 :

این نوع از الکترودهای استیل درصدی کمی فلز آهن را دارا هستند و در ترکیبات آن 20 درصد نیکل و 25 درصد کروم استفاده شده است این گرید بیشتر برای قطعات خاص فولاد زنگ نزن استفاده می شود .

طرح های جدید حفاظ پنجره استیل

الکترود استنلس استیل 312 :

دراین گرید الکترود استیل میزان کربن کم بوده و سطح آن توسط پوشش روتیلی پوشش دهی می شود در ترکیبات این نوع 9 درصد نیکل و 29 درصد کروم استفاده شده است .

الکترود استنلس استیل 316 :

در ترکیبات الکترود استنلس استیل 316 19 درصد کروم , 12 درصد نیکل و 3 درصد مولیبدن استفاده شده است این نوع دارای پوشش روتیلی است و مقاومت بالایی در محیط های کلرایدی دارد .

الکترودهایی با حرف L :

در تعدادی از الکترودها در پایان اسمشان حرف L استفاده شده حرف ال در این نوع به عملیات ویژه حرارتی برای عملکرد تحت تنش های سرمایی اشاره دارد الکترودهایی با این حرف برای عملکردهایی تحت تنش های سرمایی اماده شده و قابل استفاده هستندبه عنوان مثال الکترودهای استیل 316 برای جوشکاری قطعات استیل در دمای پایین استفاده می شود .

مشخصات الکترود استنلس استیل با کیفیت چیست ؟

 • خم شدن راحت الکترود استیل
 • نداشتن قوس
 • Ar قوس پایدار که به راحتی قابل هدایت می باشد .
 • فاقد الکترود چسبیده
 • فاقد ترک خوردگی پوشش رویی

راهنمای انتخاب الکترود استنلس استیل

الکترود مناسب جوشکاری پروفیل باید بر اساس نوع جوشکاری , قطعه و شرایط جوشکاری انتخاب شود ؛ بدون شک داشتن اطلاعات در مورد فلزات جوشکاری را آسا نتر می کند اگر انتخاب الکترود برای جوشکاری پروفیل به درستی صورت نگیرد استحکام جوش کاهش پیدا نموده و جوشکاری با عیوب مختلف جوش رو به رو می شود .

روش جوشکاری استیل با الکترود

جوشکاری استیل با الکترود توسط الکترودهای آلیاژی مختلف بدون نیاز به گاز محافظ و بدون نیاز به تخصص زیاد و با استفاده از دستگاه جوش ارزان قیمت روشی از جوشکاری بوده که بسیار مورد استقبال قرار میگیرد جوشکاری استیل 304 از زیر مجموعه های جوشکاری استیل با الکترود محسوب می شود برای جوشکاری در این روش نیاز به ژل جوشکاری استیل (که پس از جوشکاری محل را با آن تمیز می کنند ) و سیم جوش استیل یا الکترود جوشکاری می باشد .

قیمت الکترود استنلس استیل

قیمت الکترود استنلس استیل به عوامل زیادی از قبیل قطر , نوع  , وزن و برند بستگی دارد برای اطلاع از قیمت الکتروداستنلس استیل 304 , 316 و دیگر گریدهای استنلس استیل با ما  تماس بگیرید .

ویترین نمونه کارهای نرده استیل
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *