مقالات مرتبط با فلز

فریم انتظار یا ساب فریم پنجره چیست؟

فریم انتظار یا ساب فریم پنجره
فریم انتظار یا ساب فریم پنجره

فریم انتظار یا ساب فریم پنجره چیست؟

همه اجزای پنجره هم در زیبایی داخلی و هم در زیبایی خارجی تأثیر ساختمان تأثیر گذار هستند یکی از مهم ترین اجزای پنجره ها قاب پنجره بوده که در نمای داخلی و خارجی ساختمان نقش مهمی دارد با توجه به اینکه امروزه نماهای شیشه ای در حال گسترش یافتن هستند در آینده ای نه چندان دور می توان محبوبیت استفاده از پنجره ها و شیشه ها را در نمای ساختمان مشاهده نمود فریم انتظار یا ساب فریم پنجره چهارچوبی فلزی بوده که محدوده پنجره pvcرا مشخص نموده و به عنوان قاب در زیر پنجره و درون دیوار قرار میگیرد .و اینکه این سازه لب به لب دیوار داخلی یا مابین دیوار خارجی و داخلی کار گذاشته شود با نظر مهندس و یا معمار ساختمان صورت میگیرد . تکنو استیل تولید کننده حفاظ نرده های استنس استیل با بهترین طرح های نرده راه پله ، تراس و بالکن  ، حفاظ های بانکی و…. در خدمت شماست . جهت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

 • اهمیت فریم انتظار در پنجره دوجداره
 • ابعاد فریم انتظاریا ساب فریم پنجره
 • نکات مهم در نصب فریم انتظار
 • آیا می توان به جای فریم آهنی از سنگ و سیمان استفاده کرد ؟

تولیدی حفاظ پنجره استیل

اهمیت فریم انتظار در پنجره دو جداره

دلیل استفاده از فریم انتظار یا ساب فریم پنجره چیست و استفاده از این سازه چه تأثیری در پنجره های دو جداره دارد ؟ استفاده از فریم آهنی با ضخامت مناسب به منظور استقامت پنجره های دوجداره مورد استفاده قرار گرفته به علاوه اینکه نصاب بدون مشکل و به نحو احسن به نصب پنجره های دوجداره می پردازد با استفاده از این سازه ,پنجره پس از مدتی دچار افتادگی نشده و از رگلاژ خارج نمی شود .

ابعاد فریم انتظار یا ساب فریم پنجره

معمولا پروفیل های قوطی که در فریم انتظار مورد استفاده قرار میگیرد از ابعاد 60*30 میلیمتر شروع می شود اکثرا پروفیل های قوطی در ابعاد 60*40 یا کمتر هستند که این امر باز نیز به سطح و ابعاد پروفیل یو پی وی سی بستگی دارد ؛ بیشتر پروفیل های مورد استفاده از سری 60 یا 6 سانتی متری بوده که قاب فلزی 6 سانتی متری مورد استفاده برای آنها می باشد .

نکات مهم در نصب فریم انتظار

 • زمان نصب فریم انتظار یا ساب فریم پنجره پایان عملیات دیوار چینی و قبل از سفیدکاری است .
 • به دلیل بالا رفتن مقاومت آن در برابر خوردگی رنگ آمیزی قبل از نصب
 • فریم باید کاملا تراز شاقول در محل نصب شود زیرا در عایق بودن پنجره تأثیر منفی دارد.
 • باید نصب آن طوری باشد که سطح داخلی با سطح کف دیوار مماس باشد .
 • استفاده از فریم استاندارد و متناسب با ابعاد مقطع پروفیل
 • فریم تاب نداشته باشد و استفاده از تسمه آهنی برای عدم ایجاد تاب دیدگی .
 • محل عاری از آلودگی بوده و مرطوب نباشد .

آیا می توان به جای فریم آهنی از سنگ و سیمان استفاده کرد ؟

ممکن است در برخی پروژه های ساخت و ساز از سنگ یا سیمان به جای فریم آهنی پنجره استفاده شود اما بهتر است از فریم آهنی پنجره به جای این مصالح استفاده نمود و دلایل از استفاده از فریم آهنی نیز می توان به تراز نبودن , اختلاف عرض و ارتفاع اولیه و انتهایی چهارچوب و نیز ممکن است که بار دیوار به پنجره دو جداره انتقال پیدا کند .

تولید و نصب انواع نرده شیشه ای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *