مقالات مرتبط با فلز

انواع پاسار شیشه سکوریت

انواع پاسار شیشه سکوریت
انواع پاسار شیشه سکوریت

انواع پاسار شیشه سکوریت

امروزه سازه های نشکن بسیار پر کاربرد هستند از شیشه های نشکن در ساخت پارتیشن ها , شیشه های نمای ساختمان , حمام شیشه ای و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود شیشه های سکوریت برای اجرا و نصب نیازمند اتصالات و یراق آلاتی است این اتصالات ساخته شده از آلومینیوم و استنلس استیل در گرید های مختلف 201 و 304 ساخته می شود و شامل لوله , قفل شیشه , دستگیره , فریم و…. می باشد که هر کدام در اجرای این سازه نقشی مهم را ایفا می کند از مهم ترین یراق آلات شیشه های نشکن می توان به پاسار اشاره نمود  مهم ترین عوامل در تعیین قیمت این محصول متریال استفاده شده , نوع فریم و نوسانات بازار بوده که در ادامه به تعریف ای قطعه , ویژگی های آن وانواع پاسار شیشه سکوریت  آن می پردازیم . همراه ما باشید با :

  • پاسار چیست و چه کاربردی دارد ؟
  • ویژگی های پاسار شیشه نشکن
  • پر استفاده ترین پاسار شیشه سکوریت

حفاظ نرده تراس و بالکن

پاسار چیست وچه کاربردی دارد ؟

انواع پاسار شیشه سکوریت ,  ورقه ای فلزی از جنس آلومینیوم یا فولاد زنگ نزن با ضخامت 2 سانتی متر تا نهایتا 20 سانتی متر می باشد انواع پاسار شیشه سکوریت به منظور نگهداری شیشه استفاده شده و به صورت دو طرفه است استفاده از این قطعه بدین منظور صورت میگیرد که شیشه را درون خود نگهداشته و از تکان خوردن و لرزش آن جلوگیری می کند عملکرد دو فریم شیشه نشکن مقاوم کردن شیشه در برابر ضربه و فشار می باشد زیرا از سه و یا چهار طرف شیشه را محاصره نموده و موجب استحکام آن می گردد .

ویژگی های پاسار شیشه نشکن

  • عدم لرزش شیشه و مهار آن
  • تثبیت و استحکام شیشه
  • زیبایی بخشیدن به ظاهر بنا
  • قابلیت سازگاری و هماهنگی با تمامی نماهای ساختمان

پر استفاده ترین پاسار شیشه سکوریت

انواع پاسار شیشه سکوریت از لحاظ متریال معمولا از جنس آلومینیوم و یا استنلس استیل ساخته می شوند اما برخی از آنها نیز از متریال آهن , فولاد , پی وی سی و…تهیه می گردد و نوع آلومینیومی از تنوع رنگی گسترده ای برخوردار هستندپر کاربردترین پاسار ها به ترتیب پاسار U و پاسار  , Mفریم پافیلی و فریم 3.5 سانتی می باشد .

پاسار یو :

این نوع نیز از پر استفاده ترین ها در انواع پاسار شیشه سکوریت بوده وبه صورت ورقه ای یو شکل از متریال استیل یا آلومینیوم ساخته شده اما فرم و ضخامت کم آن موجب گردیده تا نسبت به دیگر فریم ها از استحکام کمتری برخوردار باشد این نوع عدم زنگ زدگی و فرسایش در متریال استیل معمولا در محیط هایی که بخار و رطوبت زیاد است مانند حمام کاربرد دارد .

پاسار M :

از انواع پاسار شیشه سکوریت پاسار ام است که به شکل ام بوده و شیشه درون آن قرار میگیرد پاسار ام از متریال آلومینیوم و نه استیل تهیه می شود هنگامی که این قطعه در اطراف شیشه ای ثابت بچرخد به دو تکه شبیه ال تقسیم می کند که یک تکه توسط چسب و تکه ای دیگر توسط پیچ اتصال می باشد .

فریم های پافیلی :

فریم های پافیلی بی شباهت به پای فیل نیست زیرا از بالا باریک و درپایین پهن می شود متریال به کاررفته در فریم پافیلی آلومینیوم و معمولا در رنگ های طلایی نقره ای و سفید است هنگان استفاده از این قطعه در نخست فریم ها به کمک پیچ و ابزار مخصوص به زمین , دیوار و پروفیل آهنی اتصال یافته و سپس شیشه درون آن تعبیه می شود و فضاهای خالی نیز توسط نوار پلاستیکی پر می شود .

فریم های 3.5 سانتی :

این نوع از استحکام بالایی نسبت به نوع یو شکل و ام برخوردار بوده و متشکل از درپوش , نوار درون فریم و فریم 3 سانتی می باشد این نوع نیز از متریال آلومینیوم و معمولا در رنگ های سفید , نقره ای و طلایی ساخته می شود .

طرح های جدید راه پله استیل
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *