مقالات مرتبط با فلز

قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟

قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟
قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟

قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟

کاربردهای فلز بسیار متنوع و زیاد است این عنصر قدمتی دیرینه دارند فلزات با یکدیگر از لحاظ رنگ , سختی و نرمی فرق دارند برخی از آنها ممکن است به آسانی خم و یا اینکه خیلی قوی باشند آهن از تمام فلزات بیشتر بوده و حدود 95 درصد از فلزات تولید شده در جهان را تشکیل می دهد قیمت ارزان و مقاومت بالای ترکیب آن استفاده از آن را به ویژه در اتومبیل ها , ساختمان , بدنه کشتی های بزرگ و… اجتناب ناپذیر نموده است از مهم ترین فاکتور در استفاده از فلزات میزان مقاومت آنها است انتخاب فلزهایی که از مقاومت بالایی برخوردار هستند به اصطلاح در گروه قوی ترین فلزات جهان قرار میگیرند ؛ اما قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟ تکنو استیل تولید کننده حفاظ نرده های استیل با بهترین سازه های استیل ضد زنگ در خدمت شماست . جهت سفارش و خرید با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید و با 5 فلز سخت در جهان آشنا شوید

  • قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟
  • سخت ترین و قوی ترین ماده جهان چیست ؟

طرح های جدید حفاظ نرده استیل

قوی ترین فلزهای جهان کدامند ؟

فولاد :

یکی از قوی ترین فلزهای جهان فولاد است ؛ فولاد آلیاژی از آهن , کربن و دیگر عناصر است ، امروزه برای تولید آن از روش های نوینی مانند فولادسازی به روش اکسید قلیایی استفاده شده که علاوه بر کاهش قیمت باعث افزایش خلوص آن نیز شده است ؛ استحکام آن با میزان کربن محلول به شدت افزایش یافته اما از طرفی موجب قابلیت کاهش جوشکاری و افزایش احتمال شکست ترد می شود ؛ از فولاد برای ساختن ریل , دیگ بخار , قطعات ساختمانی و.. استفاده می شود .در انواع مختلف فولادمواد آلیاژی دیگری نیز به مقدار کم یا زیادتر یافت می شود .از جمله فولاد زنگ نزن با 11 درصد کروم , فولادهای ابزارکه با تنگستن و کبالت آلیاژ می شوندو فولادهای مارایجینگ که با نیکل و عناصر دیگر آلیاژ می شوند .

تیتانیم :

از دیگر فلزات با مقاومت بالا در برابر خوردگی فلز تیتانیم است تیتانیم در مقایسه با دیگر عناصر فلزی دارای بالاترین نسبت مقاومت به چگالی است این فلز در محیط های فرسایشی مقاومت بالایی را از خود نشان داده و در صنعت نفت در پالایشگاه ها , برای سولفور زدایی مشتقات نفتی استفاده می شود از دیگر کاربردهای آن صنعت هوا فضا , تجهیزات حمل و نقل , ساخت زیر دریایی , دستگاه های خنک کننده نیروگاه های حرارتی و اتمی و.. است .

تولید و نصب درب استیل آپارتمان

تنگستن :

فلز تنکستن خاکستری بوده و به رنگ فولاد است کار کردن بر روی حالت خام این فلز به دلیل ترد بودن دشوار است اما این فلز پس از خاص سازی شکل پذیری خوبی پیدا نموده سختی ان برابر فولاد شده و انجام عملیات بر روی آن آسان می شود این عنصر از قوی ترین فلزات جهان محسوب می شود و رد برابر اسید , باز و خوردگی مقاومت خوبی از خو نشان می دهد از تنگستن برای ابزارهای برشی کاربیدی مانند اره گرد بر , چاقو , مته , ابزارهای فرزکاری , تراشکاری و ساخت مواد ساینده مقاوم در برابر سایش , زیر دریایی و نازل موشک استفاده می شود .

اینکونل :

اینکونل ها گروهی از سوپر آلیاژ ها بر پایه نیکل بوده که در طیف گسترده ای از دما مقاوم هستند به طوریکه در دمای بالا روی سطح این آلیاژ لایه ای مستحکم و پایدار از اکسید ایجاد می شود و جلوی خوردگی بیشتر را میگیرد از این فلز در صنایع هوا فضا , خودروسازی , سکوهای نفتی , توربین های گاز , راکتورهای هسته ای و.. کاربرد دارد

اوسمیم :

اوسمیم یک فلز شکننده سخت با چگالی بالاست و در برخی آلیاژ ها همراه با ایریدیوم و پلاتین کارایی دارد چگالی بالای آن باعث شده تا به عنوان سخت ترین فلز شناخته شود در میان خانواده پلاتین پایین ترین فشار بخار و بیشترین دمای ذوب متعلق به این فلز است از اوسمیم به همراه دیگر فلزات در ساخت سوزن های گرامافون , ساخت لوله , نوک خودکار , اتصالات الکترونیک و.. استفاده می شود .

سخت ترین و قوی ترین ماده جهان چیست ؟

سخت ترین و قوی ترین ماده جهان که انسان تا کنون شناخته است شامل ؛ الماس با درجه سختی 10 ؛ آئروگرافیت ؛ شیشه میکروآلیاژی پالادیوم , کاربید تنگستن , کاربید سیلیسیم , نیترید بورمکعبی , نانو سلوز , کولار , گرافین , اسپکترا , نانو لوله های کربنی , کربین , نیترید بورونتزیت و لونسدالیت که با عنوان الماس شش ضلعی نیز شناخته می شود .

تولید و نصب پله استیل ضد زنگ
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *